ÖNCE BİNA SONRA DOKTOR AÇIĞI SORUN OLDU

Yılan hikayesine dönen İskilip Atıf Hoca Devlet Hastanesi yıllarca sorun olarak siyasetin ön önemli malzemesi oldu. Bina bitti. Şimdi de doktor açığı İskilip halkının ve siyasetin en önemli malzemesi olarak gündemdeki yerini koruyor.

Bu gün Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Lek bir açıklamada bulunarak Radyoloji ve Fizik Tedavi kadrolarının açıldığın bildirdi. Lek açıklamasında,

 “Iskilip Atıf Hoca Devlet Hastanemize Radyoloji ve Fizik Tedavi doktor kadroları açılmış olup, yakın zamanda doktorlarımız siz değerli hemşerilerimize hizmet etmeye başlayacaklardır.

Bu kadroların açılmasında bizlere büyük destek veren Sağlık Bakan Yardımcımız Halil Eldemir Ağabeyimiz başta olmak üzere Milletvekillerimize ve İl başkanımıza yine gayretli çalışmalarından dolayı Başhekimimiz Selim Asaroğlu ile ekibine teşkilatımız ve İskilipli hemşehrilerim adına şükranlarımı sunarım” dedi.

İskilipliler de kadronun açılmasının önemli olduğunu, ancak gelen doktorların uzun süre kalmadan gittiklerinden, bazı tedavilerde Çorum hastanelerini tercih etmek zorunda kalıklarını söyleyerek doktor açığına kalıcı çözümler bulunmasını istiyorlar.

error: Content is protected !!