KAVUNCU, “HER ŞEY İSKİLİP İÇİN” DEDİ

İskilip-Çorum, İskilip-Çankırı, İskilip -Tosya Yolu, İskilip MYO İnşaatı, doktor yetersizliği, Tımarlı Sulama Tesisi, Derekargın Göleti, Sahil Yolu gündeme geldi.

Ak Parti Çorum Milletvekili Erol Kavuncu İskilip’ e gelerek çeşitli ziyaretlerde bulunduktan sonra Ak Parti İskilip İlçe Teşkilatında partililer ve basın mensupları ile bir araya geldi.

KAYMAKAM MUHARREM ELİGÜL’E ZİYARET

Kavuncu İskilip’e gelişinde partililer tarafından karşılandı. İlk ziyaretini Kaymakam Eligül’e yapan Kavuncu Kaymakam Muharrem Eligül’e başarılı çalışmalar diledikten sonra 10 Ocak İdareciler Gününü kutlayarak görüş alışverişinde bulundu.

DEVLET HASTANESİNE ZİYARET

Sık,sık doktor yetersizliği ile gündeme gelen İskilip Devlet Hastanesini giden Kavuncu Başhekim Asaroğlu ile görüştükten sonra yatan hastaları ziyaret ederek  acil şifalar diledi.

İLÇE BAŞKANLIĞI’NDA PARTİLİLERE HİTAP ETTİ

Çorum Milletvekili Erol Kavuncu ziyaretlerin ardından Ak Parti İlçe Teşkilatında partililer ve basınla bir araya gelerek, ülke, bölge ve İskilip gündemine dair açıklamalarda bulundu.

İSKİLİP-ÇORUM YOLU

İskilip- Çorum yolunun bu güne kadar üç müteahhit değiştirdiğini, kamulaştırmada gecikmeye neden olan sorunlar meydana geldiğini yolun 2021 yılında tamamlanacağını söyledi.

İSKİLİP-ÇANKIRI YOLU

İskilip-Çankırı yolunun sorunlarını Karayolları Genel Müdürü ile görüştüğünü, Bakanlığa tedaylı bir rapor ilettiğini söyleyen Kavuncu 42 ve 47 kilometreleri arasındaki duvarın yıkıldığını 7 aydır yapılamadığını, duvarda projeye uygun olmayan malzemeler kullanıldığını, yolda kabarmalar ve bozulmalar olduğunu, kesin kabule kadar bu eksiklerin giderileceğini  belirterek duvarın yapımına başlanacağını, en kısa zamanda bu yolun da bitirileceğini, en önemli meselenin ödenek yetersizliği olduğunu kaydetti.

İSKİLİP-TOSYA YOLU

İskilip-Tosya yolu ile ilgili bir soruya karşılık Kavuncu mevcut İskilip-Çorum, İskilip-Çankırı yollarının yapımından sonra İskilip-Tosya Yolu konusunda gayret sarf edeceklerini, bu yolunda kendi dönemlerinde yapılacağını ifade etti.

SAHİL YOLU

Ak Parti Çorum Milletvekili MKYK Üyesi Ahmet Sami Ceylan’ın geçtiğimiz günlerde Oğuzlar Belediye Başkanı Muzaffer Yıldırım’ın İl Genel Meclisi üyelerinin Oğuzlar’ı ziyaretinde Sahil Yolu’nun önemine ilişkin sözlerine ilişkin olarak “Başkan olmayan proje için kulis mi yapıyor” tepkisi sorusuna cevaben de üç büyük ilçeyi ilgilendiren Sahil Yolu’nun da Ak Parti hükümeti döneminde yapılacağının altını çizdi.

KAPIDAN KOVULSAK BACADAN GİRECEĞİZ

Milletvekili Kavuncu İskilip Meslek Yüksekokulu inşaatının yüzede 25’lik kısmının bitirlerek Rektörlüğe devredildiğini ancak ödenek yetersizliği nedeniyle yüzde 75’lik kısmı bitmiş yatırımlara ödenek ayrıldığını, 2020 Yılında ödenek tahsis edilmediğini, okulun tercih edilmesi için cazip bir binasının olması gerektiğine vurgu yaparak kapıdan kovulsak, bacadan girecek okulun tamamlanması için gayret göstereceklerini beyan etti.

TIMARLI 1 VE 2 İÇİN 40 TRİLYON ÖDENEK AYRILDI

Tımarlı Sulama Tesisinin 5 İlçe ve 27 köyü sulu tarıma geçireceğini ve 20 bin kişiye istihdam imkânı sağlanacağını söyleyerek tesis için 40 Trilyon ödeneğin tahsis edildiğini söyledi. Kavuncu Derekargın Göleti içinde gerekli çalışmaların yürütüldüğünü kısa, orta ve uzun vadede tarımsal sulama tesislerinin faaliyete geçeceğine işaret etti.

BASIN MENSUPLARININ GAZETECİLER GÜNÜNÜ KUTLADI

Toplantının bitiminde basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutlayan Ak Parti Çorum Milletvekili Erol Kavuncu İlçe Başkanı Mustafa Lek ve yönetimi ile parti çalışmalarına geçti.

error: Content is protected !!