İKİNCİ BUTİK OTEL

BELEDİYE KONAKLAMA SORUNUNU İSKİLİP EVLERİNİ RESTORE EDEREK ÇÖZÜYOR

İskilip Belediyesi turizmin altyapısını oluşturmak amacıyla yeni girişimlerde bulunuyor. Konaklama sorunundan dolayı günü birlik gezinin ötesine geçebilmek amacıyla ilk olarak atıl durumdaki Temenna bölgesinde bulunan Yazmalı Konak butik otele dönüştürülmüştü.

Yeni bir adım daha atılarak Mutaflar Mahallesinde bulunan mülkiyeti Ethem Köstekçi’ye ait İskilip Konağı belediye tarafından kiralandı. Belediye marangoz atölyesi gerekli onarımları yapacak. 30’dan fazla kişinin konuk edileceği İskilip evinin bahar aylarında misafir kabul etmesi için gerekli çalışmalara başlandı.

Belediye Başkanı Ali Sülük devlete yük olmadan tasarrufla sağlanan geliri en faydalı faaliyetlere aktarmaya çalıştıklarını beyan etti. Başkan iptal edilen temizlik ihalesinden her ay belediyenin 250 bin TL tasarruf elde ettiğini, diğer yandan çoğu temizlik şirketinin araçlarının harcadığı mazot miktarının yarı yarıya azaldığını ve her kalemde tasarrufun birinci öncelikleri olduğunun altını çizdi.

 Öz kaynaklara ilaveten devlet yatırımlarından yararlanmak içinde girişimlerinin devam ettiğini, İskilip’in hak ettiği yere gelebilmesi için belediye olarak hiçbir çalışmadan geri kalmayacaklarını söyledi.  

error: Content is protected !!