ZİRAAT ODASI BAŞKANLARI TALEPLERİNİ CEYLAN’A İLETTİLER

AK Parti Çorum Milletvekili ve MKYK Üyesi Ahmet Sami Ceylan, bugün Ziraat Odası Başkanları ile biraraya geldi.

Milletvekili Ceylan, bugün çiftçi temsilcileriyle toplantı yaptı. Çorum Ziraat Odası’ndaki toplantıya merkez ve ilçe ziraat odası başkanları katıldı. Toplantı öncesinde bir konuşma yapan Milletvekili Ceylan, Ziraat Mühendisi olması ve TBMM’deki Tarım komisyonu üyesi olması nedeniyle çiftçilerle hep birlikte olduğunu dile getirdi.

Çorum’da hem tarım, hem de hayvancılık adına önemli gelişmelerin yaşandığını söyleyen Ceylan, üretimi ve hayvancılığı üst seviyeye taşımak için de koordineli bir şekilde çalıştıklarını ve bundan sonrada çalışmaya devam edeceklerini ifade etti.

Ziraat Odası Başkanı Mehmet Sayan ise, Milletvekili Ahmet Sami Ceylan’ın gerek milletvekilliği, gerekse de öncesi dönemlerde her zaman çiftçinin yanında olduğunu dile getirerek, her sorunlarıyla yakından ilgilenen Ceylan’a teşekkür etti.

Sayan, Çorum tarımının genel durumunu görüşmek, sorunlarını dile getirmek adına böyle bir toplantıyı tertiplediklerini anlatırken, özellikle de sertifikalı tohumluk konusunda Milletvekili Ceylan’dan taleplerinin olduğunu söyledi.

Çorum merkezde şu anda 8 çeşit sertifikalı tohum üretildiğini açıklayan Sayan, bunun ilçelere de yayılmasını talep etti.

error: Content is protected !!