Yeniden Refah Partisi barajı geçti

Yargıtay partilerin üye sayılarını 4 Şubat’ta güncelledi.

Partiler için kritik veriler açıklandı! Yeniden Refah Partisi barajı geçti. Siyasi partilerin sicilini tutan, denetleyen ve faaliyetlerini takip eden Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı partilerin üye sayılarını 4 Şubat itibariyle güncelledi…

Yeniden Refah Partisi barajı geçti​

Yargıtay siyasi partilerin üye sayısını güncelledi. Yeni oranlara göre AK Parti açık ara liderliğini korurken, Yeniden Refah Partisi’nin üye sayısı da dikkat çekti.

AK Parti’nin üye sayısı 10 milyon 195 bin 904 olarak kayıtlara geçti. Böylece AK Parti, üye sayısındaki büyük farkı devam ettirdi. MHP’nin üye sayısı da 10 bin 614 artarak 479 bin 199’a yükseldi.

İyi Parti’nin üye sayısı 266 bin 440 kişi olarak kayıtlara geçerken CHP’nin üye sayısı 1 milyon 257 binde kaldı. HDP’nin üye sayısı ise 39 bin olarak kaydedildi.

Dr. Fatih Erbakan’ın Genel Başkanlığını yürüttüğü Yeniden Refah Partisi’ndeki yükselişse dikkat çekti. Kasım 2018’de kurulan Yeniden Refah Partisi’nin üye sayısı 57 bin 175 olarak kayıtlara geçti. Böylece Yeniden Refah, 50 bin barajını da geçmiş oldu.

Kaynak : www.hitittv.net

error: Content is protected !!