HOCALI KATLİAMI KONULU FOTOĞRAF SERGİSİ

Ülkü Ocakları’ndan, ‘Hocalı Katliamı’ Fotoğraf Sergisi

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Çorum İl Başkanlığı tarafından, 26 Şubat 1992 tarihinde Hocalı’da yaşanan vahşeti konu alan “Hocalı Katliamı” konulu fotoğraf sergisi düzenlendi.

Saat Kulesi civarı Hürriyet Meydanı PTT önünde kurulan fotoğraf sergisinin açılışına, Milliyetçi Hareket Partisi Çorum İl Başkanı Agah Karapıçak, MHP Merkez İlçe Başkanı Reşit Büzkaya, Ülkü Ocakları İl Başkanı Orhan Tosik, MHP Belediye Meclisi Grup Başkanı Selim Güloğlu, TÜRKAV Başkanı İlyas Gül, Türk Kamu-Sen İl Temsilcisi ve Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Selim Aydın, Türk Büro-Sen Şube Başkanı Sami Çam, Türk Tarım-Sen Şube Başkanı Necati Gül ve çok sayıda vatandaş katıldı.

26 Şubat 1992 tarihinde yaşanan katliamda Azerbaycan Cumhuriyetinin resmi açıklamasına göre 83’ü çocuk, 106’sı kadın ve 70’i yaşlı olmak üzere toplamda 613 sivilin katledildiği belirten Milliyetçi Hareket Partisi Çorum İl Başkanı Agah Karapıçak, “Türk Milletinin yakın dönemde yaşadığı en büyük acılardan birisi olan Hocalı katliamını asla unutmayacağız. Katledilen soydaşlarımızın ruhları şad, mekanı cennet olsun” dedi.

Ermenilerin bu vahşeti ile Türk milletine karşı dinmeyen ve önü alınmayan düşmanlıklarını kan dökerek, masum insanları yok ederek gösterdiğini ifade eden Ülkü Ocakları İl Başkanı Orhan Tosik, “Hocalı dramı, Türk milletine karşı işlenmiş bir insanlık suçudur. Tek millet, iki devlet halinde olduğumuz Azerbaycan Cumhuriyeti’nin esaret altında bulunan vatan parçasına kavuşması vazgeçilmez ve yeri doldurulamaz bir gerekliliktir. Hocalı katliamının 28. yıldönümünde, hayatlarını kaybeden soydaşlarımıza Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyor, Ermeni mezalimini şiddetle kınıyor ve ‘Hepimiz Hocalıyız, Hepimiz Türk’üz” diyoruz. Soydaşlarımızın ırzına, namusuna, şerefine, hayat ve varlık haklarına kast etmeye cüret eden Ermeni ahlaksızlığını unutmadık, unutmayacağız ‘’ dedi.

Konuşmaların ardından resim sergisinin açılışı yapıldı.

Gün boyunca devam eden sergiye vatandaşlar yoğun ilgi gösterilirken, Hocalı Katliamı hakkında fotoğraflarla kendilerini bilgilendiren Çorum Ülkü Ocakları Yönetimine bu etkinliklerinden dolayı teşekkürlerini iletti.

error: Content is protected !!