HEMŞEHRİMİZ RECEP SEYİS’İN ROBOT TAKIMI DÜNYA ŞAMPİYONASINA KATILACAK

HACI RECEP SEYİS’İN HOCALIĞINI YAPTIĞI ROBOT TAKIMI TÜRKİYE VE AVRUPA ŞAMPİYONU OLDU.

Geçtiğimiz yıllarda İskilip Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde Makine Alan Şefi olarak görev yapan öğretmenHacıRecep Seyis Uluslararası bir başarıya imza attı.

 Recep Seyis’in Mentörlüğünü yaptığı TOBB OSB MTAL Robot Takımı, İstanbul’da düzenlenen yarışmada Türkiye birincisi olarak Amerika Houston’daki Dünya Şampiyonası’na katılma hakkı kazandı.

TOBB-OSB MTAL Robot Takımı, Uluslararası FRC (First Robotics Competition) Robot Yarışmasının Avrupa ayağında Türkiye ve Avrupa şampiyonu oldu.

5-8 Mart 2020 tarihleri arasında İstanbul Ülker Spor ve Etkinlik Salonunda düzenlenen yarışmaya ulusal ve uluslararası alanda katılan toplam 53 takımın arasından TOBB OSB MTAL Robot Takımı, Türkiye birincisi olarak Amerika Houston’daki Dünya Şampiyonası’na katılma hakkı kazandı.

Uluslarasarı FRC (First RoboticsCompetition) Robot Yarışmasının Avrupa ayağını oluşturan İstanbul FRC Robot Turnuvasına 8 ülkeden 53 takım katılım sağladı. 53 Lise arasından kazanım sağlayan 6 takım, Uluslararası FIRST RoboticsCompetition (FRC) yarışmasında Türkiye’yi Amerika Birleşik Devletleri’nin  (ABD) Houston şehrinde yapılacak olan Dünya Şampiyonlar Şampiyonasında temsil edecek.

Daha Önce İskilip Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde Makine Alan Şefi olarak görev yapan Hacı Recep Seyis mentörlüğünde;

Ilgım Yavuz, Emirhan Kayıkçı, Abdullah Topal, Varol Karamemiş, Eren Öztolüt, Emin Sarıoğlu, Mert Soydan, Nurettin Düzgün, Özgür Kaan Özduyucu, Enes Demirtaş temsil etti.

Uluslararası bazda 2017 Yılında kurulan Hitit ANGELS (Çorum Bahçelievler MTAL&Çorum TOBB-OSB MTAL) Takımı FRC 2020 İstanbul Regional’da kısıtlı zaman ve kısıtlı malzeme ile tasarladıkları, araştırmalar yaparak inşa ettikleri ve programlayarak hazırladıkları robotları ile teftişten geçtiler.

Sıralama maçlarında önlerine gelen tüm takımları yenerek sıralama turlarını 1. olarak tamamladılar. Kendi bilgi ve becerilerine ayrıca deneyim ile öz güvenlerini de katan Hitit ANGELS Robot Takımı İttifak seçimlerinde 1. Sıradan kaptan olarak kendi ittifakını belirlediler. Finallerde hiç maç kaybetmeyen takım tüm seyircilerin de beğenisini kazanarak Uluslararası FIRST Robotics Competition (FRC) 2020 İstanbul Turnuvasının Şampiyonu (Türkiye ve Avrupa Şampiyonu) olarak Adını Dünya Şampiyonlar Şampiyonasına adını yazdıran takım oldu.

error: Content is protected !!