PANSİYON BİNASI YIKILIYOR

İskilip Gökçebel mevkiinde bulunan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine ait pansiyon depreme dayanıksız olduğu gerekçesi ile yıkılıyor. İskilip halkı yıkım yerine birçok faaliyete ev sahipliği yapacak binanın güçlendirilmesi yönünde görüş beyan etmiş bizde kamuoyu ile paylaşmıştık.

MYO İÇİN ÖNERİLMİŞTİ

Yıkımı devam eden pansiyon mevcut durumda Belediyenin 30 yıllık işhanının içinde son derece olumsuz şartlarda eğitim öğretim gören Meslek Yüksekokulu için önerilmiş bu konuda hiçbir çalışma başlatılmamıştı.

BELEDİYE İŞHANI DEPREME DAYANIKLI MI?

Bina analizlerine elbette kimsenin itirazı olamaz. Ancak akıllara şu soru gelmekte;

20 Yıllık pansiyon depreme dayanıksızsa Çalık döneminde yapılan ve 35 yaşında olan Belediye Sosyal tesisleri depreme dayanıklı mı?

Burada faaliyet gösteren MYO öğrencileri kaderine mi terk edildi?

Önlem düşünülüyor mu?

BELEDİYE DE BURASINI YÖRESEL ÜRÜNLER İÇİN İSTEMİŞ

İddialara göre İskilip Belediyesi de burasını Yöresel Ürünler Pazarında satılan ürünlerin depolanması ve pazarın bina ihtiyacının karşılanabilmesi için istemiş, gerekli yazışmalar yapılmış, görüş birliğine varılmış, onay çıkmış ancak onay yazısı belediyeye ulaştırılmamış.

GERÇEK NEDENİ NE?

Kurban Bayramı yaklaşıyor. İskilip’e gelecek olan gurbetçilerimiz için İskilip’e ulaşım sağlayacak tüm yollar riskli.

MYO Yeni binası da depreme dayanıksız olduğu gerekçesi ile beton ve demir yığını olarak bekletiliyor.

Sağlık Meslek Lisesinin ihtiyacı varken eski hastane binası da yıkılıyor. Bu yıkılanların yerine ne yapılacağı da merak konusu.

error: Content is protected !!