SARI, İSKİLİP’TE OKULLARI İNCELEDİ

İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı 21 Eylül tarihinde açılacak olan okul öncesi ve 1.sınıfların binalarında incelemelerde bulunmak üzere İskilip’e geldi.

İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, 2020-2021 eğitim öğretim yılının uzaktan eğitim ile başlamasıyla öğretmenler ile uzaktan eğitim faaliyetlerini değerlendirmek ve 21 Eylül tarihinde açılacak olan Okul Öncesi ve 1.sınıfların binalarında incelemelerde bulunmak için İskilip’e geldi.

Sarı, İskilip’ te İskilip Mesleki Eğitim Merkezi, Paşaçayırı Köyü Fatih İlkokulu ve Ortaokulu, Aşağı Örenseki Köyü İlkokulu ve Ortaokulu, İskilip İmam Hatip Lisesi ve Ortaokulu, Atatürk İlkokulu ve Ortaokulu, Hacı İsmail Kavlu Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Ortaokulu, İskilip Anaokulu, İskilip Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile atölyelerini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Ülkemiz ve dünyamızı zor zamanlardan geçtiğini, eğitimin zamana ve mekâna bakılmaksızın değiştiğini belirten Sarı, “Elbette uzaktan eğitimde eksiğimiz olmuştur. Fakat tüm eksikliklerimize rağmen uzaktan eğitimde dünyanın en iyileri arasında yer alıyoruz. Bu başarının sırrı öncelikle öğretmenlerimize ve idarecilerimize aittir.

İskilip ilçemizde birçok köy okullarımız da dâhil olmak üzere eğitim öğretime hazır haldedir. Öğrencilerin mevcudu olarak çok büyük sıkıntılarımız bulunmamakta, tüm okullarımıza dezenfektan malzemeleri gönderilmiş olup, oluşacak ihtiyaçlar da en kısa zamanda giderilecektir”  dedi.

Öğretmenlerin istek ve önerilerini dinleyen İl Milli Eğitim Müdürü Sarı, çalışmalarından dolayı tüm öğretmen ve idarecilere teşekkür etti.

error: Content is protected !!