BASIN TOPLANTISINDAN NOTLAR

Ak Parti İskilip İlÇe Başkanı Mustafa Lek 29 Kasım 2019 Cuma günü basın mensupları ile bir araya gelerek gündemi değerlendirirken yürütülen çalışmalar ve faaliyetler hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

İL GENEL MECLİSİ ÜYELERİNE SAHİP ÇIKTI

Mustafa Lek son günlerde ayrılan ödeneğin azlığı, köy yollarının kış gelmesine rağmen kumlanaması nedeniyle eleştiriler alan İl Genel Meclis Üyelerine sahip çıkarak “İl Genel Meclisinde 2 Ak partili 1 Milliyetçi Hareket Partili İl Genel Meclisi üyemiz bulunmaktadır. Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Fehmi Yağlı kardeşimizin projeleri olduğunu siyasette deneyimli biri olarak bu projelerini ileriki süreçte hayata geçireceğine inanıyorum.

YETERSİZ KALINAN YERLERDE BELEDİYEMİZ DEVREYE GİRİYOR

Kumlamada gecikme konusunda ittifak paydaşımız Milliyetçi Hareket Partili Belediyemiz devreye girerek tamamlayıcı bir görevi yerine getiriyor. Belediyenin köy yollarını yapmak gibi bir görevi olmamasına rağmen ittifakın gereğini yerine getirerek ihtiyacı karşılıyor. Biz birbirimizi tamamlayacağız. Burada ittifak ruhu netleşiyor. Bu vesileyle Belediye Başkanımıza ve ekibine teşekkür ediyorum.

OCAK’TA 5 MİLYON ÖDENEK GELECEK

Lek açıklamalarının devamında Ocak 2020’de İskilip ve köylerine hizmet amacıyla 5 Milyon TL ödenek geleceğini, hizmetin aksamayacağını söyledi.

MYO’NA BU YIL ÖDENEK YOK

Milletvekili Erol Kavuncu’nun MYO’nun yapımı için Rektörle toplantı yapacağını açıklamasının ardından 2,5 ay geçmesine rağmen gelişme olmadığına dair soru üzerine, Mustafa Lek üniversite konusunda temaslarının sürdüğünü, bu yıl ödeneğin olmadığını, gelecek yıl yapımına başlanacağını beklediklerini söyledi. Güçlendirmenin nedeni hakkında ise o aşamanın geçildiğini, geleceğe bakmak gerektiğini, üniversitenin Rektörlük uhdesinde yapılmasının doğru olacağını vurguladı.

DEREKARGIN GÖLETİNİN AYAKLARININ YAPIM İHALESİ GERÇEKLEŞTİ

Yatırımlar konusuna değinen Mustafa Lek Derekargın Göleti yapımında uzun bir süreçten geçildiğini 15 yıl önce çalışmalarının başladığını, önceki dönemde göletin yapıldığını, şimdi ise ayaklarının ihalesinin yapıldığını, bu dönemde sulama faaliyetine başlayacağına dikkat çekti. 

HASTANENİN İHTİYAÇLARI

Hastanemizin doktor açığı için çalışma yaptıklarını belirten Mustafa Lek fiziki olarakta hastanenin otoparka ve çevre düzenlemesine ihtiyaç olduğunu söyleyerek bu çalışmalarında Özel İdare marifetiyle yapılmasının planlandığını beyan etti.

TMO BİR YERE KAYDIRILMIYOR

Toprak Mahsulleri Ofisinin Bayat’a kaydırılacağına işikin haber ve dedikodulara karşılık böyle bir gerçekliğin olmadığını beyan eden Lek, “En azından biz görvdeyken hiçbir yere gitmez” dedi.

ESKİ HASTANENİN ÇÜRÜK RAPORU VAR

Eski hastane binasının çürük raporu var. Hastanenin de ek binaya ihtiyacı yok orası başka bir şekilde değerlendirilmeli

ESKİ CEZAEVİ PARK YA DA MİLLET BAHÇESİ

Eski cezaevi ile ilgili olarak ta burasının geniş bir alan olduğunu, İskilip’te sosyal donatılara ihtiyaç bulunduğunu söyleyerek burasının yeşil alan, park ve millet bahçesi olarak değerlendirilmesi gerektiğini, kurumlarımız ve özel İdare eliyle bu işin gerçekleştirilebileceğini söyledi.

2021’DE ÇORUM YOLU BİTİYOR

Son günlerde ölüm yolu olarak anılan İskilip-Çorum yolu yapımında başından beri bazı değişik uygulamalar olduğunu yolun 2021’de biteceğini belirtti.

ÇANKIRI YOLUNUN SICAK ASFALT OLMASINI TALEP ETTİK

Lek, “ İskilip-Çankırı yolunun bir an önce tamamlanması ve sıcak asfalt yapılmasını istedik.

İSKİLİP-TOSYA YOLUNUN PROJESİ TAMAMLANIYOR

İskilip-Tosya Yolunun proje çalışması bu yıl tamamlanıyor. Yolun maliyeti çok yüksek. Önümüzdeki yıl ihale edilmesini umut ediyoruz.

GÖREV TEVDİ EDİLİRSE YÖNETİMDEKİ ARKADAŞLARIM DEĞERLENDİRİP KARAR VERİR

Kongre süreci Aralık ayında başlıyor. Yönetim ana kademeden İlçe Başkanlığı için adaylık başvurusu ya da talebi yok. Eğer görev tevdi edilirse arkadaşlarımız bunu değerlendirip, kendileri karar vereceklerdir.

TÜM STK’LARA TEŞEKKÜR EDİYORUM

Uyum içinde sonuç alıcı çalışmalar yapan ayrım yapmaksızın tüm Sivil Toplum Kuruluşlarımızın Başkan ve yönetimlerine teşekkür ediyorum. Basın mensubu arkadaşlarımdan da konulara pozitif bakmalarını, motive edici haberler yapmalarını talep ediyor, katılımlarınız için teşekkür ediyorum” dedi.