ÇORUM’DA KORONAVİRÜS VAKA SAYISI 92’YE YÜKSELDİ.

Çorum’da Koronavirüs nedeniyle bugüne kadar 12 bin 448 test yapıldı. Yapılan testler sonucu 383 pozitif vaka tespit edildi. Bunlardan 286’ü şifa ile taburcu edildi. Çorum’da dün itibarıyla 92 pozitif vaka bulunuyor.
Normalleşme sürecinin ardından Çorum’da da artış göstererek etkisini devam ettiren Covid-19 halk sağlığını tehdit ediyor. İlimizde görülen Koronavirüs vakalarında bazı bölümlerde artış, bazı bölümlerde ise düşüş gözlemleniyor.


Uzmanların uyarılarına rağmen, halk içerisinde bir rehavet söz konusu. Yaz aylarının da gelmesiyle birlikte başlayan düğün, nişan vb. toplu hareket edilen organizasyonlar ve toplu kullanım alanları riski üst seviyeye çıkarıyor.


Koronavirüs nedeniyle bugün itibari ile 62’si hastanede normal seviste tedavi görürken, 29’u pozitif olup evlerinde veya diğer özel alanlarda tedavi görüyor. Covid-19 nedeniyle 2 hasta yoğun bakımda tedavi görürken entübede hastamız yok.


Çorum’da Covid-19’a yakalanan hasta sayısı bugüne kadar 383 kişi iken şifa ile taburcu edilenlerin sayısı ise 286 kişi olduğu öğrenildi.


Dün itibariyle karantinada hiç hasta bulunmazken, Çorum’da Covid-19’dan vefat edenlerin sayısının ise halen 5’te kalması teselli kaynağımız oldu.