DİN GÖREVLİLERİ OLUŞTURDUKLARI “25 İLİM HALKASI”NDA BULUŞUYOR

DİN GÖREVLİLERİ OLUŞTURDUKLARI “25 İLİM HALKASI”NDA BULUŞUYOR

ONLİNE MÜZAKERELER

İskilip’teki din görevlileri, bir taraftan filyasyon ekiplerinde, ihtiyacı olan 65 yaş ve üstü vatandaşlarımızın işlerinde, vatandaşlarımıza online Kur’an öğretiminde, Kur’an Kursu inşaatının tamamlanması hususunda hizmete devam ederken, diğer taraftan da çoğunlukla online olarak bir araya gelerek ilmi faaliyetlerini sürdürüyorlar.

200 DİN GÖREVLİSİ ÇALIŞIYOR

İskilip merkez ve köylerinde görev yapan yaklaşık 200 din görevlisi İlçe Müftülüğü’nün koordinesinde oluşturdukları 25 farklı İlim Halkasında her hafta düzenli olarak bir araya gelip ilmi konuları müzakere ediyorlar. Şiran’daki bütün Cami Görevlilerinin ve Kur’an Kursu hocalarının katıldığı ilim halkalarında haftalık olarak işlenecek konular Müftülük tarafından belirleniyor.

HER HAFTA TEFSİR, HADİS VE FIKIH İLE İLGİLİ KONULAR MÜZAKERE EDİLİYOR

İlim Halkalarında her hafta tefsir, hadis ve fıkıh ile ilgili konular müzakere ediliyor. Halkalarda, İlçe Müftülüğü’nün kitapçık olarak hazırladığı Riyâzus-Sâlihîn’den seçme hadisler de ezbere okunuyor. Ayrıca hafız olan hocalarımız İlçe Müftülüğü’nün açtığı Hafızlığı Pekiştirme Kursunda hafızlıklarını tekrar ederken, hafız olmayan hocalarımız da İlim halkalarında müfredatı tekrar ediyor.

TÜM FAALİYETLERE MÜFTÜ VAHİT DEMİRAL’DA KATILIYOR

İsmi, günü, saati ve sözcüsü belirlenen ilim halkalarına İlçe Müftümüz Sn. Vahit Demiral, Vaizimiz Mustafa Yeşildere ve din hizmetleri uUzmanımız Fahrettin Çekiç de katılarak Din Görevlileriyle beraber oluyor.

error: Content is protected !!