İHH YARDIMLARINDAN 650 KİŞİ FAYDALANDI

Çorum İHH Çorum’da 1-2-3 Ocak Cuma, Cumartesi, Pazar Günleri İhtiyaç Sahiplerine Yardım Ulaştırdı.

Çorum İHH 1-2-3 Ocak Sokak kısıtlamasında Çorum’da yaşlı, yetim, engelli, kronik hasta ve işinden ayrılarak mağdur olmuş, ailelere yönelik yardım çalışmasına devam etti.
Pandemi kuralları çerçevesinde
Çorum İHH İnsani Yardım Ekiplerimiz bu hafta 2  araçla Cuma,Cumartesi, Pazar günü 85 aileye gıda kolisi, alışveriş kartı ve hediye paketleri ulaştırdı.
Yardımlardan yaklaşık 650 kişi faydalandı.
Bu hafta çalışmamızı Çorum İHH İnsani Yardım Gönüllülerimiz,Kadın kolları, Acil Yardım Ekibimizden oluşan on beş kişilik bir ekiple koordineli olarak gerçekleştirdik.
Yaşlı, yetim, engelli, kronik hasta ve işinden ayrılarak mağdur olmuş aileleri evlerinde ziyaret ederek çocuklarımıza hediye, ailelerine yardım kolisi ve alışveriş kartları dağıttık.
Çorum İHH kısıtlamanın ve pandeminin devam ettiği sürece sizlerin desteğini yaşlı, yetim, engelli, kronik hasta ve işinden ayrılarak mağdur olmuş, ailelere ulaşmaya devam edecek.
Valiliğimiz bünyesinde kurulan Vefa Sosyal Destek Grubu bünyesinde Afad ile koordineli bir şekilde bu dönemde en çok zarar gören aileyi ayakta tutmak için çalışıyoruz.
İHH İnsani Yardım Vakfımız; bölge, din, dil, ırk ve mezhep ayrımı yapmaksızın dünyanın herhangi bir yerinde sıkıntıya düşmüş, felakete uğramış, zulüm görmüş, aç ve açıkta kalmış; savaş, tabii afet gibi sebeplerle mağdur olmuş, yaralanmış, sakat kalmış; evsiz, yurtsuz, tüm insanlara insani yardım ulaştırmak ve bu insanların temel hak ve hürriyetlerinin ihlal edilmesini önlemek üzere 1992 yılından bu yana çalışmaktadır.
Gönüllü faaliyetlerle başlayan ve 1995 yılında kurumsallaşan bu çalışmalar kısa sürede Türkiye’nin 81 ili dahil olmak üzere, 5 kıtada ve 123 ülkeye yayılmış ve Türkiye’den tüm dünyaya ulaşan bir hayır köprüsü olmuştur.
Allah Emek Verenlerden Razı Olsun, Hayırlarınızı Kabul Etsin.
Sizde Destek Olabilirsiniz.
İrtibat: 0364 2242620 – 0538 8777655
NAKDİ ve AYNİ Desteğinizi Bekliyoruz.
VAKIF KATILIM BANKASI ÇORUM ŞB. –
ÇORUM İHH – İBAN: TR17 0021 0000 0001 9001 9000 01.