İSKİLİP AK PARTİ BAKAN’IN ZİYARETİNİ İKİ CÜMLEYLE GEÇİŞTİRDİ

İSKİLİP AK PARTİ BAKAN’ININ ZİYARETİNİ İKİ CÜMLEYLE GEÇİŞTİRDİ

EN KESTİRME YOL KÜLLİYEYE GİTMEK!

Bugün Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu Çorum’a gelerek Kırkdilim’deki ikinci tünelin ışık göründü törenine katıldıktan sonra Belediye ve İl İlçe başkanları ile toplantı yaptı. Sonrasında Ak Parti İskilip İlçe Teşkilatından iki cümlelik alışık olduğumuz açıklama yapıldı.

İSKİLİP BELEDİYESİ TOPLANTIYA HAZIRLIKLI KATILDI

Bakanın Çorum’a gelmesi önemli bir fırsattı. Bunun farkında olan İskilip Belediye Başkanı Ali Sülük mevcut tüm sorunları ve talepleri içeren detaylı bir dosyayı Bakan Karaismailoğlu’na iletti. İletilen talepleri basın yayın organları aracılığıyla kamuoyuna duyurdu. Başkanın performansı kamuoyunda takdirle karşılandı.

AK PARTİ SOSYAL MEDYADAN İKİ CÜMLELİK PAYLAŞIM YAPTI

Diğer yandan iktidar partisinin İskilip Teşkilatının sorunlara hakim olma, iletme, talep etme konusunda zayıf kalması dikkatlerden kaçmadı.

Çorumun ilçeleri arasında en çok yol, ulaşım sorunu bulunan tek ilçenin İskilip olduğu bilinen bir gerçek. İktidar partisinin ilçe teşkilatının vekiller üzerinde daha fazla etkili iletişim kurmaları bakanı ikna etmek “söz almak” bakımından daha önemliydi. Olmadı. Ak Parti teşkilatlarının bunun özeleştirisini yapacaklarını düşünüyoruz.

22 YILLIK SORUNUN ÇÖZÜMÜNÜ 2 YILLIK BELEDİYEDEN BEKLEMEK HAKSIZLIK OLUR

İskilip-Tosya yolunun açılış töreni 1999’da Milliyetçi Hareket Partili bakan ve milletvekilleriyle yapıldı. 22 Yıllık süreçte en az üç açılış töreni yapıldı. Şehir içi geçişinden başka hiçbir gelişme olmadı. Çevre yolunun şehir içinden geçmesi de ayrı bir tartışma konusu… 22 Yıllık sorunun çözümünü 2 yıllık belediye yönetiminden beklemek haksızlık olur.

HER SEÇİMDE İSKİLİP-TOSYA YOLU SÖZÜ VERİLDİ

Bu güne kadar Ak Partili milletvekillerinin seçim çalışmalarında “Ben İskilip’in milletvekiliyim”, “Tosya Yolunu yapmakta bize nasip olacak” şeklinde attıkları nutuklar hepimizin hafızalarına kazındı.

EN KESTİRME YOL KÜLLİYEYE GİTMEK

Bu tip tartışmalarla bu güne kadar bir yere varılamadı. Her yere ödenek varken İskilip’in kronik sorunlarına gelince ödenek yokluğu gerekçesi ile geri çevrilen talepler güçlü bir organizasyonla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a iletilmeli. Hatta İskilipli ve Tosyalı siyasiler birlikte hareket edebilmeli.