KARAPIÇAK, İL GENEL MECLİSİNDE KONUŞTU

KARAPIÇAK, İL GENEL MECLİSİNDE KONUŞTU

 Milliyetçi Hareket Partisi Çorum İl Başkanı Agah Karapıçak, İl Genel Meclisi toplantısına katılarak, İl Özel İdaresi’nin 2021 yılı bütçesi ile ilgili görüşlerini dile getirdi.

Konuşmasına İl Özel İdaresi 2021 Yılı bütçesinin hayırlı uğurlu olmasını temenni ederek başlayan Karapıçak, “Bütçe miktarının mevcut 2020 yılı ile aynı olması (Yüzmilyon TL) ve bütçenin büyük kısmını cari harcamalardan oluşması son yıllarda köylerimize yapılan yatırımların büyük bir kısmını KÖYDES projesi kapsamında İlimize ayrılan ödeneklerden gerçekleştirildiği görülmektedir” dedi.

Bu kapsamda 2020 Yılı KÖYDES projesi kapsamında Çorum’a ayrılan ödenek miktarının 44 milyon 188 bin 333 TL olduğunu belirten Karapıçak, İl Özel İdaresi personelinin gayretleri ile şu ana kadar yatırımların gerçekleşme oranının yüzde 85 civarında olduğu görüldüğüne dikkat çekti.

Çalışan tüm personele teşekkürlerimi sunan Karapıçak, konuşmasını şöyle sürdürdü:

ÖDENEKLER ADALETLİ BİR ŞEKİLDE DAĞITILMALIDIR

“Köylerimizi daha yaşanabilir hale getirmek için gelen sınırlı miktarda ödeneklerin adaletli bir şekilde dağıtımının sağlanması, katma değer getirisi olan projelere öncelik verilmesi sağlanmalıdır.

DEPREME DAYANIKLILIK ÇALIŞMASI BAŞLATILMALI

İlimizin önemli bir bölümünün Kuzey Anadolu Fay Hattında bulunduğu malumunuz. Özel idaremizin Deprem hazırlıkları, kırsaldaki konut ve kamu binalarının depreme dayanıklılıklarının belirlenmesi, güçlendirme, yıkım ve yeniden inşa çalışmaları konusunda vakit kaybetmeden bir çalışma başlatması hayati derecede önem taşımaktadır.

KORONAVİRÜS KONUSUNDA İL GENEL MECLİSİ ÜYELERİMİZ VATANDAŞLARIMIZI BİLİNÇLENDİRMELİ

Tüm dünyayı etkisi altına alan covid19 virüsü doğal olarak Ülkemizi de etkisi altına almıştır. İlimizdeki vaka artışları tedirgin edici boyuta ulaşmıştır. Her biri bölgesinde kanaat önderi olan siz değerli İl Genel Meclisi Üyelerimizin vatandaşı bilinçlendirme noktasında daha aktif rol alması son derece önemlidir.

2021 BÜTÇESİNİN HAYIRLARA VESİLE OLMASINI DİLERİM

Son olarak pandemi nedeniyle hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, tedavisi devam eden vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum.

2021 Yılı bütçemizin hayırlı hizmetlere vesile olmasını diliyorum. Muhterem heyetinizi saygı ile selamlıyorum.”