OTOBÜS BİLETLERİ UÇAK BİLET FİYATLARI İLE YARIŞIYOR

Mevcut durumdan hem vatandaşlar, hem otobüs firmaları şikayetçi

Koronavirüs önlemleri kapsamında kısıtlı sayıda yolcu  götürmek zorunda kalan otobüs firmaları çareyi zam yapmakta buldu.  İstanbul-Ankara-Samsun için otobüs bilet fiyatları uçak bileti fiyatını buldu. Çorum Terminalinden, Çorum-Ankara 150 TL, Çorum-İstanbul 350, Çorum-Samsun 100 TL’den satış yapılıyor. Bu durumdan hem otobüs firmaları, hem de vatandaşlar yakınıyor. Vatandaşlar bilet fiyatlarının çok pahalı olduğunu belirtirken, otobüs firmaları ise Koronavirüs dolayısıyla İstanbul, Ankara, Samsun, İzmir, Bursa gibi büyükşehirlere sadece Valilik’ten seyahat izin belgesi alan vatandaşları taşıyabildikleri için fiyatların bu şekilde ayarlandığını söylüyor. Otobüslerde vatandaşların Koronavirüs tedbirlerine kapsamında Sosyal mesafe kurallarına uygun bir şekilde yolculuk yaptığını ve yolcular için her türlü önlem alındığını belirten firmalar, yolcu kapasitesinin yarı yarıya düştüğü için fiyatların normal olduğunu belirtiyor. Ankara’dan Çorum’a gelmek 250 TL Virüsten önce Çorum- Ankara bilet fiyatı 40 TL iken bugün 150 TL’den satılıyor. Ankara’dan Çorum’a gelmek isteyenler için bu durum biraz daha pahalıya patlıyor. Edinilen bilgilere göre Ankara’dan Çorum’a gelmek isteyen için bilet fiyatlarının 250 TL’ye kadar çıktığı öğrenildi.

BAZI İLLERİN BİLET FİYATLARI UÇAK BİLET FİYATLARINI GEÇTİ

Koronavirüs önlemleri kapsamında kısıtlı sayıda yolcu yolcu götürmek zorunda kalan otobüs firmaları çareyi okkalı zam yapmakta buldu. Çorumluların en çok seyahat ettiği iller olan İstanbul-Ankara-Samsun için otobüs bilet fiyatları uçak bileti fiyatını buldu. Çorum Terminalinden, Çorum-Ankara 150 TL, Çorum-İstanbul 350, Çorum-Samsun 100 TL’den satış yapılıyor.
Bu durumdan hem otobüs firmaları, hem de vatandaşlar yakınıyor. Vatandaşlar bilet fiyatlarının çok pahalı olduğunu belirtirken, otobüs firmaları ise Koronavirüs dolayısıyla İstanbul, Ankara, Samsun, İzmir, Bursa gibi büyükşehirlere sadece Valilik’ten seyehat izin belgesi alan vatandaşları taşıyabildikleri için fiyatların bu şekilde ayarlandığını söylüyor. Otobüslerde vatandaşların Koronavirüs tedbirlerine kapsamında Sosyal mesafe kurallarına uygun bir şekilde yolculuk yaptığını ve yolcular için her türlü önlem alındığını belirten firmalar, yolcu kapasitesinin yarı yarıya düştüğü için fiyatların normal olduğunu belirtiyor. Ankara’dan Çorum’a gelmek 250 TL
Virüsten önce Çorum- Ankara bilet fiyatı 40 TL iken bugün 150 TL’den satılıyor. Ankara’dan Çorum’a gelmek isteyenler için bu durum biraz daha pahalıya patlıyor. Edinilen bilgilere Ankara’dan Çorum’a gelmek isteyen için bilet fiyatlarının 250 TL’ye kadar çıktığı öğrenildi.

error: Content is protected !!