SARI’DAN İSKİLİP HEM’E TEŞEKKÜR ZİYARETİ

Günlük 20 bin maske üreten İskilip HEM toplamda 250 bin maske üretti. Çalışmalar devam ediyor.

Çorum İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı İskilip Metin Alkan Halk Eğitim Merkezi’ne teşekkür ziyaretinde bulundu. Sarı, koronavirüs salgınının ilk günlerinde ortaya çıkan maske ihtiyacını karşılamak üzere İskilip HEM’in bir avuç gönüllü ile başlattığı maske üretiminde sağlanan başarı dolayısıyla İskilip Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ahmet Faruk İmal ve cerrahi maske üreten gönüllü usta öğreticilere teşekkür belgesi verdi.

Destek ve katkılarından dolayı Çorum Valisi Mustafa Çiftçi ve İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı’ya teşekkür eden İskilip Metin Alkan Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ahmet Faruk İmal konu ile ilgili olarak yaptığı paylaşımda,

“İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yakup Sarı, kurumumuzu ziyarete geldi. Salgın hastalık sürecinin ilk günlerinde ortaya çıkan maske ihtiyacını karşılamak üzere duyuru yaptığımız ilk günden itibaren hiçbir maddi karşılık beklemeden gönüllü olarak hemen sürece katılıp cerrahi maske dikmeye başlayan usta öğreticilerimize Teşekkür Belgelerini takdim ettiler. Ayrıca üretime destek veren hizmetli, memur, sayman ve müdür yardımcısı arkadaşlarımıza, evlerinde çalışarak destek veren vatandaşlarımıza ve kurumumuz adına şahsıma da teşekkürlerini ilettiler.

Her zaman olduğu gibi desteklerini ve katkılarını bizden hiç esirgemeyen Sayın Valimiz Mustafa Çiftçi ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Sarı’ya kurumum ve çalışanlarımız adına teşekkür ederim.

Salgın sürecinde öncelikle Çorum Erol Olçok Eğitim Araştırma Hastanesi’nin ihtiyaçları için devreye girdik ve 20 bine yakın maske dikerek vazifemizi yaptık. Sonrasında kolluk kuvvetlerimiz başta olmak üzere kamu kurum ve kuruluşlarının ihtiyaçlarına da imkânlarımız ölçüsünde cevap verdik.


Bu gün itibarıyla günlük 20 bin ve toplamda 250 bin maske üretimine ulaştık. Dezenfekte odamızda dezenfeksiyon işlemi yapıldıktan sonra paketlenen maskelerimizle, artık kamu kurum kuruluşları dışında özel sektörün ve vatandaşımızın da maske ihtiyacını yine maliyet fiyatlarımızla ve devletimizin belirlediği fiyatla karşılamaya devam edeceğiz.
Destek ve dualarını esirgemeyen herkesten Allah razı olsun” dedi.