SÜLÜK, “ESKİ CEZAEVİNİN YERİNE TOKİ OLMAZ”

SÜLÜK, “ESKİ CEZAEVİNİN YERİNE TOKİ OLMAZ”

MİLLETVEKİLİ OĞUZHAN KAYA İLE İRTİBAT HALİNDEYİZ

İskilip Belediye Başkanı Ali Sülük TOKİ için çeşitli yerlerden yer tahsisi yaptıklarını, eski cezaevinin yeşil alan için İskilip’in en uygun yer olduğuna işaret ederek şehri dışarıya doğru açmak varken Devlet hastanesi gibi tartışmalı bir yer olmasına karşı olduğunu söyledi.

Başkan Sülük yaptığı açıklamada; “İskilip Belediye Başkanı Ali Sülük TOKİ alanı için yaptığı açıklamada İskilip Devlet Hastanesinin yeni yerini örnek gösterdi. İskilip’te çok tartışılan hastane binasının yeri gibi TOKİ’nin yerinin de tartışılmaması gerektiğini söyledi.

ESKİ CEZAEVİNİ MİLLET BAHÇESİ YAPMAK İSTİYORUZ

İskilip’in yeni şehir planında imar yönünden merkezi rahatlatacak hamleler yapılması gerektiğini belirti. Sülük“Cezaevi boşaltıldıktan sonra buraya Millet Bahçesi oluşturmak istedik ama talebimiz reddedildi. Biz oraya Millet Bahçesi yapmayı planlıyoruz. “TOKİ” konusunda belediye olarak bir takım yerler belirledik. Sayın Oğuzdan Kaya beni aradı ve “TOKİ” için belirlediğimiz yerlerin krokilerini istedi. En kısa zamanda dönüş yapacak.

İKTİDAR PARTİSİ MİLLETVEKİLLERİMİZLE İŞBİRLİĞİ İÇİNDE TOKİ’Yİ FAALİYETE GEÇİRECEĞİZ

İktidar Partisi Milletvekillerimizle iş birliği yaparak en kısa zamanda “TOKİ”’yi faaliyete geçireceğiz. Bana sorarsanız ben hapishanenin olduğu bir yere “TOKİ” yapılmasına karşıyım. Çünkü 2. Bir hastane vakası olacağını düşünüyorum. Şehri dışarıya doğru açmak varken şehrin nefes alınabilecek nadir noktası olan cezaevi alanının bir park alanı olarak daha uygun olacağını düşünüyorum. Gücüm yeterse engellerim” dedi.

error: Content is protected !!