VAR, “İSKİLİP İÇİN TÜM PARTİLERLE İŞBİRLİĞİ YAPMAYA HAZIRIZ”

VAR, “İSKİLİP İÇİN TÜM PARTİLERLE İŞBİRLİĞİ YAPMAYA HAZIRIZ”

Cumhuriyet Halk Partisi İskilip İlçe Başkanı Yusuf Var 8 Ocak 20121 günü parti binasında basın toplantısı düzenledi. Yusuf Var konuşmasına medya mensuplarının 10 Ocak Dünya Çalışan Gazeteciler Gününü kutlayarak başladı.

İskilip’in mevcut durumunu özetleyen CHP İlçe Başkanı Yusuf Var İskilip’in devletten hak ettiği yatırımları alamadığını, bu konuda siyasi partilerle işbirliğine hazır olduklarını beyan etti.

 Yusuf Var, “29 Kasım 2000 Tarihinde temeli atılan İskilip-Tosya Yolunun sadece 10 kilo metresinin yapıldıktan sonra yarım bırakılmış, yıllardır kaynak aktarılmamaktadır. İskilip-Çorum-Yolu yıllardır bitirilememiştir.

 Obruk barajı çevresinde yapılacak çevre yolu Kargı, Osmancık, Laçin, Dodurga ve Oğuzlar’ı İskilip üzerinden Ankara’ya bağlayacaktır. Bu saydığımız ilçeler için Ankara yolu kısaltılmış olacak, ilçemiz ulaşım açısından alternatif hale gelecek ve baraj çevre yolu üzerinden yeni yatırım imkanları elde edecektir.

İskilip Meslek Yüksekokulunun tamamlanması için girişimlerde bulunulması ve fakülte açılması için tüm imkanlar zorlanmalı, çareler aranmalıdır “ dedi.

CHP İskilip İlçe Başkanı Yusuf Var eski cezaevinin konumu ve alanının sosyal ve kültürel tesis yapımına uygun olduğunu, burasının bir kompleks olarak değerlendirilmesi gerektiğini söyledi.

İskilip’te 1980-1995’li yıllarda üretilen şeker pancarı üretiminin 60 bin ile 75 bin dolayında iken, 15-20 bin tona gerilediğine dikkat çekti. Var, şehrin kuzey köylerinin çok fazla göç verdiğini, gübre, mazot ve çiftçiliğin ağır maliyeti nedeniyle köylerin geleneksel tarımdan vazgeçerek meyvecilik işlerine yöneldiğine, hayvancılığın da gerilediğine dikkat çekti.

CHP İlçe Başkanı Yusuf Var sulu tarım için Tımarlı ve Derekargın göletlerinin faaliyete geçmesi gerektiğini, bunların yanında “Şehrimizin Göl köy, Elmalı köyünün civarına, Bayat Ankara yolu üzerinde bulunan Kayağzı köyü civarında gölet yapımına ihtiyacımız vardır” dedi.

CHP İlçe Başkanı Yusuf Var İlçe Teşkilatı olarak ilçede faaliyet gösteren, Millet Meclisinde üyesi bulunan tüm partilerle işbirliği yapmaya hazır olduklarını beyan etti.